Reklama

Bądź bezpieczny na drodze

Synoptycy zapowiadają załamanie pogody, silny wiatr, opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. W tak zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych należy zachować ostrożność na drodze.

Opady, silny wiatr, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia sprawiają, że korzystanie z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Przy tak niekorzystnych warunkach atmosferycznymi należy zachować ostrożność, przestrzegać przepisów ruchu drogowego, w tym dostosować prędkość do sytuacji na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania, jak również przejścia dla pieszych powinien obserwować drogę i jej otoczenie, zachować szczególną ostrożność, stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszym przypominamy, by również przestrzegali przepisów ruchu drogowego, nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych oraz nosili elementy odblaskowe.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Młodym kierowcom przypominamy, że nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego, ale innych osób, dla kilku chwil emocji za kierownicą.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama