Reklama

Biała Podlaska: Boczna przy Sidorskiej szybko nie doczeka się stabilizacji (galeria)

Po dużych opadach śniegu, nastąpiły roztopy. Zresztą prawie jak co roku. Czy to po opadach śniegu czy to po dużych i długotrwałych deszczach. Wiosna, zima, lato, jesień problem w sumie ten sam. Drogi, ulice o nawierzchni gruntowej. Pełno ich w każdym mieście i w każdej gminie. Biała Podlaska nie jest wyjątkiem. Dróg nieutwardzonych w mieście jest około czterdziestu kilometrów. Mimo, że co roku Miasto przeznacza na budowę dróg w tym na utwardzenia miliony złotych to nadal zaległości i zapóźnienia wieloletnie są tak duże, że nie uda się ich wyeliminować przez najbliższe lata. Przykładem może być boczna uliczka odchodząca od skrzyżowania ulicy Sidorskiej i al. Solidarności.

Mieszkańcy uliczki zwrócili się do Radio Biper z prośbą o interwencję. Na budowę ulicy czekają już od wielu lat. Nic nie zapowiada, że sytuacja zmieni się w najbliższym czasie.

Miasto Biała Podlaska również nie ma dobrych informacji. Na dzień dzisiejszy ze względu na ograniczone środki finansowe nie ma możliwości utwardzenia nawierzchni sięgacza do posesji przy ul. Sidorskiej. Niemniej jednak w ramach bieżącego utrzymania przedmiotowy odcinek drogi zostanie wyrównany w okresie wiosennym, co w znacznym stopniu ułatwi dojazd do posesji. Z tymi dorywczymi pracami nie ma najmniejszego problemu. Sami mieszkańcy przyznają, że Miasto reaguje szybko na każde zgłoszenie o fatalnym stanie ulicy i szybko wysyła sprzęt. Sprzęt który jedynie niweluje nierówności na drodze gruntowej co pomaga najwyżej na okres kilku miesięcy. Po kolejnych mokrych dniach sytuacja się powtarza.

Interwencję mieszkańców spowodował fakt jaki miał miejsce ostatnio. Mieszkanka ulicy przebijała się autem w kierunku miasta. Niestety droga była w tak fatalnym stanie, że samochód został uszkodzony i potrzebna była pomoc w celu ściągnięcia auta z feralnej drogi.

W takim wypadku sprawę przyśpieszyć może jedynie budowa południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Białej Podlaskiej. Przedłużenie al. Solidarności w kierunku na Sidorską, wiadukt kolejowy na Rudkę i dalszy bieg trasy do Wólki Plebańskiej i Lisów aż do drogo wojewódzkiej nr 812. Coraz głośniej i coraz konkretniej mówi się o realizacji tego przedsięwzięcia. Notabene wiąże się one z wojskiem. Trasa ta miałaby umożliwić swobodny dojazd do tworzącej się jednostki wojskowej na bialskim lotnisku. Odcinek Wschodniej Obwodnicy w rejonie ulicy Sidorskiej podzieliłby omawianą właśnie boczną uliczkę na dwa mniejsze odcinki. Z czego jeden byłby w większości zagospodarowany i zabudowany. Być może to ułatwiłoby podjęcie działań związanych z doprowadzeniem jej stanu technicznego do oczekiwanego przez mieszkańców i na co dzień korzystających z niej kierowców. Na dzień dzisiejszy nie jest jednak znany dokładny termin realizacji Wschodniej Obwodnicy. Szacujemy, że może powstać w latach 2023 – 2027.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: google maps
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama