Reklama

Baza dydaktyczna ZSCKR w Leśnej Podlaskiej doposażona w nowy sprzęt (galeria)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej dokłada wszelkich starań, żeby być placówką nowoczesną, w której zdobywanie wiedzy jest nie tylko efektywne, ale również atrakcyjne i przyjemne. Dbając o potrzeby edukacyjne młodzieży szkoła  nieustannie unowocześnia i doposaża swoje zaplecze dydaktyczne.

W oczekiwaniu na powrót uczniów do nauki stacjonarnej, a także z myślą o tych, którzy już niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły średniej, szkoła stworzyła nowoczesne, wyposażone w tablicę interaktywną, laboratorium językowe. Jest to doskonałe rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych, które idealnie sprawdza się w klasach o różnej liczebności. Taka pracownia językowa skutecznie skupia uwagę uczniów i sprawia, że chętniej podchodzą oni do wykonywania ćwiczeń. Pozwala na swobodny i głośny trening wymowy, doskonalenie mowy dzięki dialogom, a także przełamywanie wstydu i oporu przed rozmowami w obcych językach. Pracownia językowa z zastosowaniem nowoczesnych technologii daje doskonałe efekty w rozwoju uczniów, ułatwia zapamiętywanie przez nich wielu informacji, a także zachęca do intensywnej pracy.

W celu podniesienia atrakcyjności kształcenia w zakresie nauk ścisłych oraz wspierania procesu dydaktycznego wzbogacone zostało zaplecze pracowni matematyczno – fizycznej. Realizacja treści wynikających z podstawy programowej bazuje w istotnej części na metodzie oglądowej, doświadczalnej, wymaga obserwacji oraz analizy informacji z różnych źródeł. Uczniowie ZSCKR w Leśnej Podlaskiej  na lekcjach mają możliwość zapoznania się z technikami eksperymentalnymi stosowanymi w różnych działach fizyki poprzez samodzielne wykonanie pomiarów, opracowanie i zinterpretowanie wyników. Lekcje doświadczalne zawsze pozwalają w pełni wykorzystać aktywność uczniów i ich zdolność poznawczą oraz rozwijać w nich zainteresowanie fizyką.

Doposażona została baza do praktycznej nauki zawodu dla zawodu technik weterynarii. Do pracowni anatomiczno-zootechnicznej oraz  laboratorium diagnostycznego w ostatnim czasie zakupiono m.in. modele poszczególnych części ciała zwierząt (np. czaszki kota, stawu biodrowego psa), nowoczesne modele anatomiczne z możliwością wyjęcia organów, trenażery pobrań krwi oraz wiele innych pomocy naukowych zapewniających interesującą naukę zawodu. Pomoce będą wykorzystywane zarówno na zajęciach z anatomii, jak i na zajęciach z chorób oraz diagnostyki weterynaryjnej. Pracownię zabiegową oraz prosektorium doposażono w  narzędzia sekcyjne oraz przyrządy do szycia niezbędne do przeprowadzania sekcji na zwierzętach padłych, co z pewnością pozwoli doskonalić warsztat umiejętności zawodowych przyszłych techników weterynarii.

Modernizacji poddana została również szatnia uczniowska, która w celu zapewnienia młodzieży odpowiednich warunków do przebrania się i zostawienia swoich rzeczy wyposażona została w zamykane na klucz szafki ubraniowe z miejscem na książki. Dodatkowo, we wszystkich salach lekcyjnych nowoczesne  monitory interaktywne zastąpiły tradycyjne tablice. Wszystko to z myślą o młodzieży, której szkoła pragnie zapewnić najwyższą jakość nauczania.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej – jest to szkoła, która łączy w sobie tradycję, nowoczesność oraz  jakość nauczania.

 

Tekst / zdjęcia: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama