Reklama

Malaszewicze: Ujawniliśmy papierosy w pociągach towarowych

- Nie powiodły się próby przemytu papierosów ukrytych w pociągach towarowych wjeżdżających do Polski. - Na granicy z Białorusią w Terespolu nielegalny towar został zatrzymany przez funkcjonariuszy lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola prowadzą wspólne kontrole mające na celu przeciwdziałanie przemytowi do Polski wyrobów akcyzowych. W ostatnich dniach funkcjonariusze udaremnili kilka dużych prób przemytu papierosów, które ukryte były w pociągach towarowych – w legalnie wwożonych do Polski ładunkach.

W trzech przypadkach towarem „przykrywkowym” dla przemytu była drewniana zrębka. W ostatnich miesiącach to właśnie w zrębce funkcjonariusze z przejścia kolejowego w Terespolu najczęściej znajdują nielegalne papierosy.

W kolejnym pociągu papierosy ukryte były w ładunku betonowych bloczków i wyrobów z cementu. Jeszcze inny skład towarowy załadowany był legalnie wwożoną do Polski płytą pilśniową, pomiędzy którą funkcjonariusze KAS i SG znaleźli aż 12,4 tys. paczek papierosów.

Łącznie, w wyniku pięciu przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola zajęli blisko 29,4 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej 440 tys. złotych.

Przemyt hurtowych ilości papierosów udaremnili też funkcjonariusze celno-skarbowi z Oddziału Celnego w Małaszewiczach i komórki realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Papierosy ukryte były w jednym z wagonów składu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski. Spod kilku ton drewnianej zrębki funkcjonariusze wydobyli w sumie 4495 paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 66 tys. złotych.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama