Reklama

W gminie Konstantynów ruszył projekt „Równać Szanse”

Kilkunastu aktywnych, ambitnych i młodych ludzi postanowiło stworzyć jedną grupę i wraz z Gminną Biblioteką Publiczną im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie podjąć się wspólnego realizowania projektu w programie „Równać Szanse”.

– O możliwości udziału w programie dowiedzieliśmy się od naszej bibliotekarki, z którą będziemy rozwijać swoją pasję do polskich gór. W projekcie „Równać Szanse – zdobywamy szczyty pokonujemy góry” sami zorganizujemy spotkanie ze zdobywcą Korony Gór Polski, wspólne wycieczki w polskie góry oraz wystawę fotograficzną z przebiegu projektu – piszą uczestnicy projektu. 

Celem projektu jest integracja lokalnej młodzieży, nauka zwalczania swoich słabości i rozwijanie dobrych cech, nabycie nowych umiejętności pozwalających na lepszy start w dorosłym życiu, między innymi samodzielności. Grupa składa się z dwunastu osób w wieku od 13 do 19 lat. Umiejętności te nabywamy na spotkaniach, gdzie oprócz nauki dobrze się bawimy. Grupa „Zdobywcy Korony Gór Polski – Młodzi i Góry” spotyka się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kajetana Sawczuka. Informacje o poczynaniach grupy można śledzić na stronie na Facebooku o takiej samej nazwie >>> Zdobywcy KGP Konstantynów – Młodzi i Góry <<<.

Projekt jest realizowany w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Źródło: GBP w Konstantynowie 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama