Reklama

Sosnówka: Wielkie serce na nakrętki stanęło przy urzędzie gminy

Przed Urzędem Gminy w Sosnówce stanął pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbiórki plastikowych nakrętek. Do pojemnika można wrzucać wszelkiego rodzaju nakrętki - np. po napojach, mleku, oleju, kawie czy nawet detergentów - bez względu na ich kształt, kolor czy wielkość.

– Wierzymy, że w tym szczytnym celu nasze wielkie, metalowe serce szybko wypełnią kolorowe nakrętki. A to że nasi mieszkańcy mają wielkie serca przekonaliśmy się już nie raz. I tym razem tak było, ponieważ serce, które stanęło przed Urzędem Gminy zostało wykonane i bezpłatnie przekazane przez pana Andrzeja Tarasiuka z Sosnówki – mówi wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz.

Pierwsza partia nakrętek pomoże w sfinansowaniu leczenia 8-letniej Nikoli Pasiecznej z Białej Podlaskiej, która choruje na nowotwór wątroby.

Zbieranie nakrętek, to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, która łączy w sobie dwie wspaniałe inicjatywy, dbałość o środowisko naturalne przez wtórne wykorzystywanie odpadów oraz wsparcie niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin.

Tekst / zdjęcia: UG w Sosnówce

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama