Reklama

Kursy programowania w Warszawie – czy uczyć się stacjonarnie?

Programowanie w różnych językach zdobywa coraz większą popularność nie tylko wśród osób związanych z informatyką, ale także spoza branży. Nauka programowania jest jednak stosunkowo trudna, dlatego należy wybrać odpowiedni kurs, aby uzyskać jak najwyższe kompetencje. Wśród potencjalnych uczestników kursów programowania często rodzi się pytanie, czy warto uczyć się go stacjonarnie?

Nauka zdalna a stacjonarna

Możliwość nauki zdalnej staje się coraz powszechniejsza, głównie ze względu na fakt, iż dzięki temu społeczeństwo zyskuje dostęp do kursów, które choćby ze względu na miejsce zamieszkania nie sposób odbyć stacjonarnie. Tymczasem warto uświadomić sobie, że nauka zdalna niestety, nie jest odpowiednim sposobem zdobywania wiedzy dla wszystkich. Powodów jest kilka:

1. nauka zdalna wymaga dużej samodyscypliny,
2. należy posiadać odpowiednie warunki do nauki,
3. należy posiadać odpowiedni sprzęt, który umożliwi swobodne połączenie z grupą,
4. niektórzy uczniowie wolą, gdy obok nich jest nauczyciel, który wytłumaczy in niezrozumiałe kwestie.

Oczywiście nauka zdalna ma też wiele plusów, na przykład pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy do miejsca szkolenia czy połączyć się z nauczycielem, który znajduje się nawet na drugim końcu świata. Tymczasem nauka stacjonarna wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród programistów. Powodem jest fakt, iż mogą oni wymieniać się doświadczeniami na zajęciach, zawierać nowe znajomości, mieć bezpośredni kontakt z nauczycielem, który sprawdzi i oceni postępy w nauce.

Czy warto uczyć się programowania stacjonarnie?

Każdy uczeń powinien we własnym zakresie zdecydować, jaki sposób nauki jest dla niego lepszy. Najczęściej w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem zaleca się kurs programowania Warszawa w trybie stacjonarnym. Powodem jest fakt, iż początki, tak jak i w każdej dziedzinie nauki, mogą być trudne. Dlatego też uczniowie cenią sobie możliwość porozmawiania z nauczycielem czy też zadania mu pytań. Uczestnicy kursu często czują się pewniej, jeśli na żywo poznają pierwsze tajniki programowania w danym języku. Z czasem, w miarę zdobywania nowych umiejętności, mogą oni zdecydować się na zmianę trybu nauki na zdalną. Niemniej jednak niektórzy uczniowie w dalszym ciągu wolą uczyć się stacjonarnie, ponieważ twierdzą, że osiągają wtedy lepsze efekty i zdobywają więcej umiejętności. Co więcej, kurs stacjonarny pozwala nieco oderwać się od komputera, który dla programisty jest narzędziem pracy. Oczywiście każdy powinien dokonać wyboru we własnym zakresie, ze względu na inne potrzeby. W przypadku zbyt dużej odległości centrum szkoleniowego od miejsca zamieszkania, dużej ilości pracy do wykonania czy niemożliwości uczestnictwa w kursie stacjonarnym z jakichkolwiek innych powodów, warto zdecydować się na naukę zdalną, chociażby od podstaw.

Gdzie nauczyć się programować w Warszawie?

Najlepsze kursy z zakresu programowania w różnych językach oferują jedynie szkoły specjalizujące się w IT. Z ofertą jednej z nich można zapoznać się na stronie alx.pl, gdzie znajduje się szczegółowy opis proponowanych kursów organizowanych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Dużym atutem szkoły jest fakt, iż w przypadku wielu kursów uczeń może przejść z trybu stacjonarnego na zdalny i na odwrót. Nauka programowania w Warszawie powinna być prowadzona przede wszystkim na najwyższym poziomie, bez względu na formę realizacji kursu. Jedynie nauka z osobami z branży, które doskonale znają dany język programowania, pozwoli zdobyć umiejętności i rozpocząć karierę w IT.

 

materiał: materiał partnera wydawniczego
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama