Reklama

Kryminałki: Zysku ze sprzedaży papierosów nie będzie…

Zatrzymany 60-letni mieszkaniec powiatu bialskiego oraz zabezpieczone papierosy z przemytu o wartości prawie 40 tys. zł, to efekty weekendowych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG na terenie pow. bialskiego.

14 lutego br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.  W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie Miedzyrzeca Podlaskiego. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz pojazdu znajdującego się na jej terenie. W ich wnętrzu, funkcjonariusze SG, ujawnili i zabezpieczyli ponad 51 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości blisko 40 tys. zł. Jak ustalono, kontrabanda była wcześniej skupowana od podróżnych, którzy przyjechali przez wschodnią granicę do Polski. Czasowo była składowana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju, gdzie zamierzano ją sprzedać z dużo większym zyskiem.

Właścicielem ujawnionego „trefnego towaru” okazał się być 60 – letni obywatel Polski, który nie dość że „nie zarobi” na swoim nielegalnym procederze, to jeszcze odpowie za przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych, co usankcjonowane jest wysoką karą grzywny.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 20 mln zł.

 

Tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama