Reklama

Kryminałki: Zatrzymany po informacji przekazanej przez świadka

Noc w policyjnym areszcie spędził 32-latek z gminy Zalesie. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Informacje o jego nieracjonalnym zachowaniu przekazał świadek, który spotkał się z 32-latkiem w związku ze spowodowaną przez niego wcześniej kolizją. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Wczoraj po godzinie 12.00 dyżurny bialskiej komendy został poinformowany o agresywnym zachowaniu uczestnika kolizji, który kilka godzin po zdarzeniu spotkał się z pokrzywdzonym. Na miejscu policjanci bialskiej drogówki ustalili, że do kolizji doszło około godziny 6.20 w miejscowości Porosiuki. Z informacji zgłaszającego wynikało, że kierowca audi uderzył w stojącego przed nim citroena. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia.

Kierowca uszkodzonego auta ruszył za sprawcą zdarzenia. Gdy w końcu audi zatrzymało się siedzący za kółkiem mężczyzna, zobowiązał się pokryć szkody powstałe w wyniku kolizji. Wówczas uzgodnił z pokrzywdzonym, że spotka się z nim kilka godzin później. Mężczyźni ostatecznie umówili się na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Kiedy pokrzywdzony zobaczył stan w jakim znajduje się siedzący za kierownicą audi mężczyzna, wyłączył silnik jego samochodu i zabrał kluczyki, a po chwili wezwał na miejsce Policję. Mundurowi ustalili personalia mężczyzny. Okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec gminy Zalesie.

Z uwagi na zachowanie 32-latka, jego pobudzenie i symptomy wskazujące na to, ze może znajdować się pod wpływem środków odurzających policjanci przeprowadzili badanie. Wynik potwierdził obecność w organizmie mężczyzny metaamfetaminy. Od kierowcy dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie, a on sam zatrzymany został do wyjaśnienia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama