Reklama

Biała Podlaska: Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego z jeszcze większym rozmachem (film)

Prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz dyrektor Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej Zbigniew Kapela podpisali porozumienie na trzyletnią współpracę z reprezentującymi Fundacją im. Bogusława Kaczyńskiego ORFEO - prezesem Zbigniewem Napierałą i dyrektor Anną Habrewicz, która dotyczyć będzie organizacji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. W tym roku szykuje się interesujący program tego wydarzenia.

– Przez kolejne trzy lata wspólnie będziemy organizować to wielkie muzyczne święto Białej Podlaskiej, która jest dumna z Bogusława Kaczyńskiego i chce kultywować pamięć o znawcy i popularyzatorze muzyki, koneserze sztuki, mistrzu słowa – zaznacza prezydent miasta Michał Litwiniuk

Organizatorzy przygotowują na tegoroczną edycję festiwalu m.in. premierę spektaklu „Wielka sława Bogusława” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego o Bogusławie Kaczyńskim a także spektakl muzyczny pt. „Ordonka” o wielkiej karierze Hanki Ordonówny z gwiazdą musicalową Marią Meyer. W programie znajdzie się również monodram „Być jak Charlie Chaplin” z udziałem wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą aktora Teatru Muzycznego w Gdyni – Mateusza Deskiewicza. Ważnym punktem będzie także koncert laureatów konkursów wokalnych z Polski, Białorusi i Ukrainy pn. „Od arii do piosenki – muzyczne przeboje”. – Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego to już znak firmowy naszego miasta. Mamy nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi nam w realizacji tych artystycznych planów – dodaje prezydent. 

Film: Podsumowanie II Festiwalu im. B. Kaczyńskiego oraz plany na kolejny rok

Źródło / zdjęcia: prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama