Reklama

Siedlce: Szkolimy osoby z niepełnosprawnościami

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach – przedsiębiorstwo działające na zasadach ekonomii społecznej - stawia na wszechstronny rozwój osób z niepełnosprawnościami. Na początku lutego 2021 r. część z nich brała udział w warsztatach, które pomogą m.in. zwiększyć energię witalną w pracy, poprawić komunikację i zredukować stres związany z panującą pandemią.

Warsztaty pt.: ”Warsztaty – żywioły serca.” odbyły się 02 i 04 lutego 2021 r. przy ul. Chopina 10 w Siedlcach. Poprowadziła je Joanna Sajko-Stańczyk – psycholog, certyfikowany trener „miękkich kompetencji społecznych”, coach oraz doradca zawodowy.

Warsztaty integracyjne były związane z redukcją stresu i napięć, uwalnianiem emocji. Miały na celu zwiększyć energię witalną w pracy, poprawić komunikację, budzić postawy proaktywne oraz poszukiwać kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów, napięć – mówi J. Sajko Stańczyk.

Podczas spotkań poruszono również temat pandemii koronawirusa. Emocje, które pojawiały się w trakcie pracy szkoleniowej, były wykorzystane przez specjalistkę umiejętnie i w sposób kontrolowany. – Przełamujemy barierę, dystans, które przez pandemię samoistnie wkradły się relacje międzyludzkie, a tym samym między pracowników. Pragniemy wrócić do tej samej pozytywnej energii sprzed trudnego okresu – tłumaczy Aleksandra Gallus, z-ca kierownika ZAZ CDS w Siedlcach.

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach jest to przedsiębiorstwo działające na zasadach ekonomii społecznej. W swej działalności łączy cele społeczne i ekonomiczne. Znajdują tu pracę osoby niepełnosprawne. ZAZ zajmuje się gastronomią i odnową biologiczną. Więcej informacji: LINK


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama