Reklama

Kodeń: WOŚP. Wolontariusze z ZPO zebrali blisko 5 tys. zł!

Szkoła w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. Uczniowie,  ich rodzice  i opiekunowie również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. W tym roku sztab kodeńskich wolontariuszy miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

– W piątek wspierały nas dzieci z Przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Kodniu, a w sobotę wszyscy klienci o wielkim sercu, którzy robili zakupy w sklepie nr 1, aptece – ul. Rynek, oraz w sklepie mięsnym ,,Łuków” w  Kodniu. Mieszkańcy gminy Kodeń jak zawsze wykazali się życzliwością i empatią. – relacjonują wolontariusze z ZPO.

31 stycznia czworo wolontariuszy: Julia, Kinga, Magda, Marta  oraz pomocnicy: Amelia, Julita, Martyna  i Karolina  ze Szkoły Podstawowej w Kodniu ruszyło na ulice  Kodnia, Kopytowa i Zabłocia. Pieniądze zbierane były do orkiestrowych puszek, a dawcy w zamian za przeznaczenie dowolnej kwoty otrzymywali słynną naklejkę – serduszko WOŚP. Dzięki życzliwości dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach zebrane tam pieniądze trafiły również do puszki.

Transport do Białej Podlaskiej w celu rozliczenia puszek zorganizował – wójt gminy Jerzy Troć. Nie można pominąć też roli rodziców i opiekunów, którzy byli razem ze swoimi podopiecznymi i zapewniali im transport. Po zakończonej kweście  trzech wolontariuszy i dwoje opiekunów udało się do siedziby sztabu na rozliczenie akcji. 

Wolontariusze z gminy Kodeń zebrali łącznie 4 948,77 zł.

– Jestem dumna z tego, że tak wiele osób zaangażowało się w zbiórkę dla fundacji WOŚP. Każda pomoc jest  na wagę złota. Robiąc z pozoru tak niewiele, mogliśmy zrobić tak wiele  i pomóc  potrzebującym. Razem możemy osiągnąć wszystko! – mówi wolontariuszka Magda.  – Zarażanie pozytywną energią jest najlepsze, co możemy zrobić i w ten sposób pokazać innym, że pomaganie jest fajne i bardzo proste – dodaje wolontariuszka Marta. 

 

Tekst: Julia i Kinga – uczennice kl. 8 SP w Kodniu
Redakcja: Jakub Sowa
Zdjęcia:  T. Filipek, J. Mikołajczuk, M. Semieniuk – ZPO Kodeń

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama