Reklama

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (film) (galeria)

Trudny czas pandemii wymusza zastosowanie zupełnie innych rozwiązań niż jeszcze rok temu. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe. Organizatorzy przedsięwzięcia i poszczególne Sztaby WOŚP przeniosły zdecydowaną większość wydarzeń związanych z Finałem do internetu. Tak też było i w Białej Podlaskiej. Od godziny 16 rozpoczął się przekaz na żywo z bialskiego sztabu usytuowanego w Urzędzie Miasta. Stąd koordynowano zaangażowanie trzystu wolontariuszy którzy wyruszyli na ulice miasta i gmin ościennych. Mimo wszelkich możliwych trudności, pod koniec dnia poinformowano, że na liczniku zbiórki WOŚP w Białej Podlaskiej znalazło się już prawie 107.000 złotych!

 

 

Przekaz na żywo ze Sztabu Wielkiej Orkiestry w Białej Podlaskiej rozpoczął się już o godz 17. Wcześniej widzowie mogli spędzić czas oglądając film prezentujący historię Wielkiej Orkiestry. W programie znalazł się też spot 29. Finału Covid Wygramy! A na koniec, tuż przed wejściem na żywo z bialskiego sztabu jeszcze koncert Farben Lehre.

Wspomniane już wyżej powitanie bialskiego sztabu z widzami dokonane zostało przez doktora Riada Haidara i Jakuba Motyczkę. A potem już ruszyła cała machina gorących serc. W przekazie pojawił się prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, radny Mariusz Michalczuk, sztabowcy Marta Bąkowska, Agnieszka, Krzysiek, przedstawiciel Podlasko-Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego Józef Szeptycki, doktor Marta, harcerz Gabriela Pomorska, strażacy z OSP Sławacinek Stary i ogromna ilość wolontariuszy!

W przekazie na żywo znalazł się blok dla dzieci a w nim film na którym Przedszkole Fiku Miku i grupa Niedźwiadki zaprezentowała taniec „Skrzydła” i „Mim”, była też piosenka grupy Skarby „Dziękujemy” i prezentacja klasy 3a ze Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej. W kolejnym wejściu na żywo nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Namaluj WOŚP – konkurs na grafikę podczas 30 finału WOŚP w Białej Podlaskiej”. Tą grafikę wymalowało i w konkursie zwyciężyła Inga Dębowczyk.

Podczas przekazu na żywo informowano o gadżetach, inicjatywach, przedsięwzięciach i przekazanych darach które licytowano. Zobaczyć można też było film z koncertu zespołu „Ambitus” i oczywiście jako finał „Światełko do nieba” i ogromny balon z Placu Wolności w Białej Podlaskiej!

Podsumowanie na godzinę 19:30 wczoraj to zebrane 107.000 zł! A kwota ta znacznie jeszcze urośnie!

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Marta Bąkowska WOŚP Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama