Reklama

Uczniowie szkoły w Sławacinku Starym realizują projekt naukowy „Być jak Ignacy”

Uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym realizują projekt „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W roku szkolnym 2020/21 V edycja konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego przebiega pod hasłem „Nauka to przyszłość”.

Celem konkursu jest m.in.: popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych, popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy. Składa się on z czterech etapów: Energia, Ekologia, Transport i Świat wirtualny.

W ramach tego projektu uczniowie wykonują zadania, eksperymenty, rozwiązują quizy i ćwiczenia interaktywne, spotykają się z ekspertami z danej dziedziny, uczestniczą w wirtualnych wycieczkach. Za wykonanie poszczególnych zadań otrzymują punkty. W każdym etapie komisja konkursowa wybiera 20 zdjęć z zajęć, które walczą o nagrodę publiczności. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielem, koordynatorem projektu wykonują pracę końcową, która jest podsumowaniem każdego etapu konkursu. Koordynatorem szkolnym jest Agata Wiercińska – nauczyciel matematyki. Poniżej krótka relacja fotograficzna z II etapu – Ekologia.

Tekst / zdjęcia: Agata Wiercińska, Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama