Reklama

Biała Podlaska: Pozwolenie na budowę ulicy Kasztanowej

Inwestor: Gmina Miejska Biała Podlaska, zawiadamia, o rozpoczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia na budowę ulicy Kasztanowej w Białej Podlaskiej na odcinku o długości 100 metrów.

Inwestycja polegać będzie na budowie jezdni, chodnika oraz zjazdów na posesję. Przy ulicy znajduje się Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka. Jest duża szansa, że zostanie zrealizowana podczas przewidzianej na ten rok przebudowy całej ulicy Podmiejskiej.

Przypomnijmy, że wartość tego zadania to 5 mln 400 tys zł zapisanych w budżecie miasta. W tym projekcie jest już przewidziana budowa zjazdu długości 20 metrów w ulicę Kasztanową. Tym samym, po realizacji budowy zaplanowanych stu metrów samej ulicy Kasztanowej ta otrzyma asfalt, krawężniki i chodniki na łącznej długości 120 metrów a to pozwoli na likwidację dotychczasowych utrudnień i niedogodności spowodowanych gruntową, błotnistą i wyboistą nawierzchnią zarówno w dojściu i dojeździe uczniom, rodzicom i nauczycielom do szkoły podstawowej ale i aktywizację okolicznych działek.

Warto też wspomnieć i o tym, że w planie zagospodarowania przestrzennego ulica Kasztanowa w przyszłości ma otrzymać przebieg od ulicy Podmiejskiej do al. Jana Pawła II.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama