Reklama

Kryminałki: Zatrzymani za kradzież elektronarzędzi

Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu ustalili sprawców kradzieży elektronarzędzi. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia, a „amatorzy cudzego mienia” wykorzystali niezamknięte drzwi samochodu, w którym znajdował się sprzęt. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy miasta w wieku 38 i 46-lat. Sparwcy zostali zatrzymani kilka godzin po zgłoszeniu.

W miniony czwartek do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec miasta. Z jego relacji wynikało, że nieznani sprawcy skradli elektronarzędzia, które pozostawił w swoim samochodzie. Auto zaparkowane było na jego posesji. Łupem sprawców padła też torba podróżna z ubraniami. Do zdarzenia doszło w połowie miesiąca, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych.

Sprawą zajęli się międzyrzeccy kryminalni. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego w wieku 38 i 46-lat. Z ustaleń policjantów wynikało, że starszy z mężczyzn odwiedzał pokrzywdzonego w czasie, gdy doszło do zdarzenia.

Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia kilka godzin po zgłoszeniu. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama