Reklama

Koronawirus: Organizacja transportu na szczepienia w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim (aktualizacja)

Przedstawiamy w materiale zbiorczym komunikaty dotyczące transportu dla osób z niepełnosprawnościami i mających problem z dotarciem do punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej i gminach powiatu bialskiego. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany.

 

BIAŁA PODLASKA MIASTO

GMINA BIAŁA PODLASKA

GMINA DRELÓW

Informujemy o zapisach na bezpłatny transport na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku powyżej 70 roku życia mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień oraz osób niepełnosprawnych tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami powyżej 70 roku życia.

UWAGA: zapisu na transport dokonujemy po wcześniejszym zapisaniu się na konkretny termin szczepienia. Informacja na temat sposobów rejestracji na szczepienie dostępna jest TUTAJ.

Numer infolinii gminnej ws. transportu na szczepienia przeciw COVID-19: 83 372 32 21.

Numer telefonu do pracownika urzędu – koordynatora odpowiedzialnego za transport: 83 372 32 34, kom. 690 900 460.

Zapisy prowadzone będą od 15 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

 

GMINA KONSTANTYNÓW

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, Gmina Konstantynów zapewni transport do Ośrodka Zdrowia w Konstantynowie osobom mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepienia.

Transport taki będzie przeznaczony dla osób:

  1. a) niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  2. b) mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień,
  3. c) powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

W tym celu udostępniamy nr telefonu 607 307 494, na którym pacjent może pozyskać informację o zasadach transportu.

Numer czynny jest od 15.01.2021 r. w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–15:00.

 

GMINA JANÓW PODLASKI

Na terenie gminy Janów Podlaski szczepienia będą realizowane w Ośrodku Zdrowia przy ul. Brzeskiej 16.

Dowóz do punktu szczepień:

– osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień, zorganizuje gmina.

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciw COVID -19 infolinia 83 341 30 49 czynna w godz. 7:30- 15:30

Są trzy możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń do Ośrodka Zdrowia w Janowie Podlaskim tel. 83 341 30 58.

  2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można to zrobić samemu lub może zapisać nas ktoś bliski z rodziny. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
  3. Zapisz się poprzez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

Podczas rejestracji możesz wybrać dokładny termin oraz miejsce Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy, że podasz swój numer PESEL.

Jeśli masz mniej niż 70 lat

Jeszcze nie możesz się umówić na szczepienie, ale już od 15 stycznia możesz zgłosić chęć zaszczepienia się. Dzięki temu, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy wiekowej, zostaniesz o tym poinformowany mailem. Możesz to zrobić wypełniając formularz pacjenta dostępny na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/

 

GMINA KODEŃ

Mieszkańcy Gminy Kodeń mogą rejestrować w Ośrodku Zdrowia w Kodniu pod numerem
83 311 35 01, 790 876 108.

Informujemy, że jest możliwość zapewnienia dowozu na szczepienia dla osób powyżej 70 r. życia mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Informacje o zapotrzebowaniu prosimy zgłaszać do POZ lub do Urzędu Gminy Kodeń. Infolinia Gminy w sprawie szczepień dostępna od godz. 8.00 do 15.00 pod numerem 83 375 41 55.

 

GMINA LEŚNA PODLASKA

 

GMINA ŁOMAZY

Punkt szczepień na terenie Gminy Łomazy:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  w Łomazach   ul. Małobrzeska 15, 21-532 Łomazy,  tel. 83 341 – 70 – 04

Osoby niepełnosprawne i starsze, które będą chciały się zaszczepić, mające trudności  z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez gminę Łomazy.

Informacje związane z dowiezieniem do punktu szczepień można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 pod nr telefonu 83 341-70-69 lub 504-259-618.

 

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI

Z bezpłatnego transportu będą mogły skorzystać osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień w wieku powyżej 70 roku życia oraz osoby niepełnosprawne powyżej 70 roku życia, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19.

UWAGA: zapisu na transport dokonujemy po wcześniejszym zapisaniu się na konkretny termin szczepienia. Informacja na temat sposobów rejestracji na szczepienie dostępna jest TUTAJ.

Numer telefonu do pracowników urzędu odpowiedzialnych za transport: 83 371 24 96 wew. 36.

Zapisy prowadzone będą od 15 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

 

GMINA ROKITNO

Punkt szczepień na terenie Gminy Rokitno:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PRO VITA”
ADRES
Rokitno 3, 721-504 Rokitno

KONTAKT
Telefon: 833453006

Osoby niepełnosprawne i starsze, które będą chciały się zaszczepić, mające trudności  z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Gminę Rokitno. 

Informacje związane z dowozem do punktu szczepień można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7:30- 15:30 pod nr telefonu 83 345 35 50 lub 691 344 737.

 

GMINA ROSSOSZ

Punkty szczepień:

– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PRO VITA” Krzysztof Kaliszuk, Jarosław Kuzaka SPÓŁKA PARTNERSKA LEKARZY w Rossoszu, tel. 512 628 878,
– Kędzierski Jerzy, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Rossoszu, tel. 83 378 45 05,
Internet za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta pacjent.gov.pl/,
Infolinię – numer 989.

Osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz seniorzy, którzy będą chcieli się zaszczepić przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Gminę Rossosz.

Informacje związane z dowiezieniem do punktu szczepień można uzyskać w Urzędzie Gminy Rossosz od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 pod numerem telefonu: 502 226 525.

GMINA SŁAWATYCZE

Szanowni Mieszkańcy gminy Sławatycze!

a mocy decyzji Wojewody Lubelskiego Gmina Sławatycze będzie realizowała zadanie pod nazwą “Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych”.

Uprzejmie informujemy, że osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Gminę.

Transport taki przeznaczony będzie dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (ruchowe) lub N (neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

     Szczegółowe informacje dotyczące transportu oraz szczepień udzielane są w telefonicznym punkcie potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 pod nr tel. 83 378-33-58 w godzinach 8:00-15:00 od poniedziałku do piątku. Osobą udzielającą ww. informacji jest Gerard Skalski – koordynator gminny.

Osoby, które spełniają ww. kryteria oraz chcą skorzystać z transportu do punktu szczepień powinny ten fakt zgłosić najpóźniej 2 dni przed planowanym szczepieniem, na wyżej wskazany numer telefonu.

Uwaga:

W gminie Sławatycze punkt szczepień znajduje się w Nadbużańskim Centrum Medycznym ul. Mickiewicza 2 w Sławatyczach. Na dowóz do punktu umawiamy się wyłącznie w sytuacji gdy:

mamy wyznaczony termin szczepienia,
nie mamy możliwości dojazdu we własnym zakresie.

GMINA SOSNÓWKA

W nawiązaniu do decyzji Wojewody Lubelskiego z dnia 12 stycznia 2021 w sprawie transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych  szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Sosnówka pod numerami telefonów: 83 3793015 lub 83 3793013.

 

TERESPOL MIASTO

 

GMINA TERESPOL

KOORDYNATOR DS. REALIZACJI TRANSPORTU i SZCZEPIEŃ W GMINIE TERESPOL

BARBARA CHWESIUK   –  PRACOWNIK GOPS

GMINNA INFOLINIA CZYNNA W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00

POD NUMEREM  TEL. 507 852 708

Na  gminy Terespol zostały ustalone następujące zasady transportu do punktów szczepień:

1. Zgłoszenie przez osobę podczas rejestracji w podmiocie, który wykonywał będzie szczepienia potrzeby zapewnienia transportu. Podmiot przekazuje nie rzadziej niż raz na dzień  listę osób wnioskujących o zapewnienie transportu wraz z terminem szczepień do koordynatora gminnego. Koordynator gminny  organizuje transport i informuje o tym fakcie wnioskujące osoby i podmiot szczepiący.

2. W przypadku rejestracji za pośrednictwem infolinii 989 lub e-rejestracji na pacjent.gov.pl pacjent, który otrzymał informację, że spełnia określone kryteria uprawniające do transportu na szczepienie zgłasza potrzebę organizacji dla niego transportu dzwoniąc na numer GMINNEJ INFOLINII 507 852 708; pod którym to numerem będzie mógł zamówić transport na szczepienie. Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (pacjent może zostać poproszony przez gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności). Koordynator gminny  organizuje transport i informuje o tym fakcie wnioskującą osobę i podmiot szczepiący .

JAK MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ NA SZCZEPIENIE:

Rejestracja za pośrednictwem infolinii 989.
Rejestracja online IKP za pośrednictwem e-rejestracji na pacjent.gov.pl
Rejestracja bezpośrednio w punkcie szczepień.
DANE TELEADRESOWE NAJBLIŻSZYCH PRZYCHODNI REALIZUJĄCYCH SZCZEPIENIA PRZECIW COVID DLA MIESZKAŃCÓW GMINY TERESPOL

TERESPOL – NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „MEDYK” ALICJA MAJORCZYK

Stacyjna 2, 21-550 Terespol

Numer telefonu do rejestracji

83-375-20-66

MAŁASZEWICZE – ABM ANDRES, BRZEZIŃSKI, MARYNIUK, ZABŁOCKI SPÓŁKA PARTNERSKA

Słoneczna 32, 21-540 Małaszewicze

Numer telefonu do rejestracji

83-375-13-36

574441998 Dojazd do pacjentów leżących.

 

GMINA TUCZNA

 

GMINA WISZNICE

Punktem szczepień na terenie Gminy Wisznice jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wisznicach, Wygoda 4.

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez Gminę Wisznice.

Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych odbywa się w godzinach 7:00-15:30 pod numerem telefonu: 83 343 62 81.

 

GMINA ZALESIE

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama