Reklama

ZPO w Kodniu: Informacja dla rodziców i uczniów

Od 18 stycznia 2021 roku, zgodnie z zapowiedzią Rządu RP i informacjami przekazanymi z MEiN, uczniowie z 1-3 szkoły podstawowej powracają do nauki w formie stacjonarnej w szkole. Uczniowie z klas 4 — 8 szkoły podstawowej w dalszym ciągu będą uczyli się zdalnie z domu. Zasady będą obowiązywały przez kolejne tygodnie — chyba, że wprowadzone zostaną nowe regulacje.

Dla uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi część zajęć zorganizujemy w systemie stacjonarnym w szkole. Podobnie jak to było w październiku i listopadzie, uczniowie z klasy lb i klasy 2b przychodzą do szkoły na godzinę 8:00. Zajęcia będą się odbywały w wyznaczonych salach. Godziny zajęć i przerwy, tak jak we wrześniu 2020 r.

Dowożenie dzieci do szkoły (dla uczniów od „0″ do 3) i przedszkola będzie się odbywało według załączonego rozkładu (obowiązuje rozkład z października 2020 r.) z drobnymi poprawkami uwzględniającymi zimowe warunki drogowe. Dożywianie w szkole (dla uczniów od „0″ do 3) i przedszkolu pozostaje bez zmian.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach 4-8 będą pracowali w oparciu o obowiązujący tygodniowy rozkład zajęć, który może zostać minimalnie zmodyfikowany w zależności od potrzeb, warunków i sytuacji. Zajęcia prowadzone zdalnie dla klas 4-8, będą opierały się na narzędziach komunikacji wykorzystywanych dotychczas, przede wszystkim Microsoft Teams. Jednocześnie informuję, że uczniowie z klas 4-8 szkoły podstawowej, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły.

Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, będziemy je organizować, uwzględniając możliwości naszej szkoły, liczby uczestników oraz obowiązku jednoczesnego prowadzenia przez nauczycieli zdalnego nauczania. Rodzice, którzy będą chcieli posłać swoje dzieci na konsultacje, są zobowiązani do wypełnienia druku deklaracji udziału dziecka w konsultacjach (dostępny na stronie internetowej placówki — nowy druk deklaracji.

Przypominam o procedurach bezpieczeństwa obowiązujących ze względu na zagrożenie koronawirusem. Jeszcze raz, gorąco, w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli, apeluję o maksymalne przestrzeganie zasad ochrony osobistej: maseczki, dezynfekcja, dystans. Kochani chrońcie siebie, i Waszych najbliższych. Proszę systematycznie śledzić stronę internetową placówki: zpokoden.pl

PLIKI DO POBRANIA:

>>> Godziny rozpoczecia i zakonczenia zajec od 18.02.2021.pdf <<<
>>> Odjazdy autobusow od 18 stycznia 2021.pdf <<<
>>> Plan lekcji od 18 stycznia 2021 r..pdf <<<
>>> Procedura bezpieczenstwa.pdf <<<

Tekst: Jacek Malarski — dyrektor ZPO w Kodniu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama