Reklama

Kryminałki: Działania bialskiego Speed-u

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali 40-letniego kierowcę alfa romeo, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 kilometrów. Mężczyzna na swoim koncie miał już decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy za takie samo przewinienie. Tego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze dwóch kierowców „ze zbyt ciężką noga”. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 11.00 na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Policjanci bialskiej drogówki wchodzący w skład grupy „Speed” zwalczającej agresywne zachowania na drodze, zauważyli samochód marki Alfa Romeo, którego kierujący przekroczył dozwolona w terenie zabudowanym prędkość. Urządzenie wykazało, że jechał 105 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 40-letni mieszkaniec Warszawy. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna kierował autem pomimo wydanej decyzji o zatrzymaniu, na początku grudnia ubiegłego roku, prawa jazdy za takie samo przewinienie.

Godzinę wcześniej w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Ford. Również w tym wypadku powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Urządzenie wykazało 101 km/h. Autem kierował 54-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Natomiast przed godziną 14.00 na ulicy Berezowskiej w Międzyrzecu Podlaskim policjanci zatrzymali kierującą Oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę przypominając, że brawura oraz prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu stosujmy się do przepisów!

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama