Reklama

Kryminałki: Coraz więcej oszustw i wyłudzeń za pośrednictwem kodów BLIK. Uważajmy!

Kobylany: Mieszkaniec Katowic oszukał mieszkańca gminy Terespol na kwotę 3.400 zł nie wywiązując się z umowy pełnomocnictwa w Sądzie. // Biała Podlaska: 43 letni nietrzeźwy kierowca. // Rzeczyca: Zderzenie przy ulicy Gościniec. 19 letni kierowca z Międzyrzeca Podlaskiego "wydmuchał" prawie 1 promil alkoholu. // Zalesie: 37 letni nietrzeźwy kierowca. // Terespol: Wandal wdarł się do prywatnego domu, poprzewracał sprzęty użytku domowego i oddalił się. // Biała Podlaska: Włamanie na konto społecznościowe i próba wyłudzenia płatności BLIK od czterech członkiń społeczności znajomych właściciela profilu. // Piszczac: Włamanie na konto społecznościowe i wyłudzenie ponad 500 zł poprzez kod BLIK od jednej z grona znajomych właścicielki. // Grabanów Kolonia: Kolejne włamanie na konto społecznościowe i tym razem wyłudzone 300 zł poprzez płatność kodem BLIK od jednej z grona znajomych właścicielki konta.

17.01.2021r. KOBYLANY, 
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na podstawie informacji własnych ustalili, że 34-letni mieszkaniec Katowic doprowadził mieszkańca gm. Terespol do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 3400 zł. w ten sposób, że nie wywiązał się z zawartej umowy pełnomocnictwa w sprawie reprezentowania pokrzywdzonego w Sądzie. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

17.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, ul. Janowska
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca gm. Rokitno, który kierował samochodem m-ki Renault, będąc w stanie nietrzeźwości: 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy kat. B. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.01.2021 r. godz. 12:30, RZECZYCA, ul. GOŚCINIEC
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP Międzyrzec Podlaski na miejscu zdarzenia drogowego zatrzymali kierującego samochodem marki Peugeot 19-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego, znajdującego się w stanie nietrzeźwości: 0,98 promila alkoholu w organizmie. Wymieniony nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

17.01.2021 r. ZALESIE, ul. Warszawska
Funkcjonariusze WRD KMP Biała Podlaska zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca gm. Zalesie, który znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem marki VW Passat. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

16.01.2021 r. TERESPOL,
Nieznany sprawca, bez zgody pokrzywdzonego wdarł się do budynku mieszkalnego należącego do mieszkańca Białej Podlaskiej, w którym poprzewracał sprzęty użytku domowego a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

06.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym, należącego do mieszkańca Białej Podlaskiej, a następnie podszywając się pod właścicielkę konta, wykorzystując komunikator internetowy, usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem 4 mieszkanki Białej Podlaskiej; wysyłając do nich wiadomości z prośbą o przelanie przy pomocy płatności Blik wskazanej kwoty. Sprawca nie osiągnął zamierzonego celu z uwagi na zorientowanie się przez odbiorców wiadomości o próbie oszustwa. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

13.01.2021 r. PISZCZAC,
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Piszczaca, a następnie, przy użyciu aplikacji rozesłał do znajomych właścicielki konta wiadomość z prośbą o dokonanie wpłaty pieniędzy za pośrednictwem strony internetowej, którą spełniła mieszkanka gm. Piszczac, wpłacając kwotę ponad 500 zł. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

14.01.2021 r. GRABANÓW-KOLONIA,
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki gminy Biała Podlaska, a następnie przy użyciu komunikatora internetowego przesłał mieszkance gm. Biała Podlaska prośbę o przekazanie kwoty 300 złotych przy użyciu płatności Blik, co pokrzywdzona uczyniła. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama