Reklama

Biała Podlaska: Stypendia artystyczne przyznane

Podczas wyjątkowego koncertu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w minioną sobotę w Bialskim Centrum Kultury, prezydent miasta Michał Litwiniuk wręczył stypendia artystyczne dla młodych artystów. 

W tym roku stypendium w wysokości 1500 złotych otrzymały Lilianna i Zuzanna Rudzkie – za osiągnięcia w dziedzinie tańca i na dalsze kształcenie w dziedzinie grafiki komputerowej.  Finansowe wsparcie ze strony Urzędu Miasta pozwoli siostrom zrealizować oryginalne pomysły przygotowania projektów graficznych, a następnie wydania książki i serii pocztówek o tancerce z małego miasta, z przeznaczeniem ich na charytatywny cel budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem „Wspólny świat”. Stypendium otrzymała również Oliwia Spychel, za promocję muzyki i kultury Podlasia. Otrzymane środki przeznaczone zostały na dalsze kształcenie w zakresie nauki gry na skrzypcach.

– Gratuluję rodzicom, nauczycielom i instruktorom stypendystek – a przede wszystkim im samym, życząc kolejnych sukcesów. Możliwość wspierania zdolnych młodych osób to nasza wspólna radość – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk.

O przyznaniu stypendium zdecydowała komisja ds. stypendiów w składzie: Stanisław Romanowski – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Beata Demianiuk – inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Jarosław Michaluk – prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego, Zbigniew Kapela – dyrektor Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, Renata Sobczak – Galeria Podlaska, Rafał Wlizło – radny Miasta Biała Podlaska.

Członkowie komisji pracowali na podstawie regulaminu określającego szczegółowe zasady przyznawanie stypendiów artystycznych, stanowiącym załącznik do uchwały nr XXXII/76/17 Rady Miasta Biała Podlaska z 28 września 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów artystycznych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami oraz ich wysokości.

 

Źródło / zdjęcia: Facebook Michał Litwiniuk / Istvan Grabowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama