Reklama

GBP w Konstantynowie biblioteką roku 2020 powiatu bialskiego

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie otrzymała zaszczytny tytuł Biblioteki Roku 2020 Powiatu Bialskiego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł od starosty bialskiego na zakup zbiorów.

Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej po zapoznaniu się dokonaniami wszystkich uczestników, wyłoniła laureata konkursu, którym została biblioteka w Konstantynowie.

Oceniane było zaangażowanie i pomysłowość w podejmowaniu:

  • nowatorskich zmian w działalności biblioteki (np. pozytywnych zmian lokalowych, urządzania wnętrz, dostosowania pracy do wymogów współczesnego użytkownika, stosowanie nowoczesnych technik informatycznych w pracy biblioteki, kreowanie wizerunku biblioteki w środowisku),
  • inicjatyw mających na celu wzbogacenie oferty biblioteki, promocji książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym (np. organizacja stałych i cyklicznych imprez kulturalno-edukacyjnych adresowanych do różnych grup użytkowników, wprowadzanie nowych form aktywizujących lokalne środowisko itp.)
  • współpracy z innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi na rzecz środowiska lokalnego.

 

Źródło: GBP i UG w Konstantynowie 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama