Reklama

Wisznice: Siódmy Orszak Trzech Króli – tradycja została zachowana! (film) (galeria)

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica zaprosiło do udziału w siódmym Orszaku Trzech Króli. W tym roku ze względu na pandemię zmieniła się formuła wydarzenia. Już 5 stycznia miało miejsce sąsiedzkie śpiewanie kolęd a wczoraj, 6 stycznia, w okrojonym składzie ale wyruszył orszak w kierunku stajenki na wisznickim rynku. Jak co roku zachęcano mieszkańców Dubicy i Wisznic witających orszak przy swoich posesjach ale i zebranych na Rynku w Wisznicach do wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Film: Wisznice. Stajenka na rynku. Orszak Trzech Króli dotarł na miejsce<<<>>>Link

Już wieczorem 5 stycznia organizator zachęcił do wyjścia z domów na tarasy, balkony, podwórka i wspólne, rodzinne czy też sąsiedzkie, śpiewanie kolęd, a o 19:00 w łączności z całą Polską z Dubicy popłynęła wspólnie zaśpiewana kolęda „Mędrcy świata”.

Wczoraj, 6 stycznia, organizator zachęcił do rodzinnego, prywatnego spaceru, aby pokłonić się z wdzięcznością Nowonarodzonemu Zbawicielowi. Tego dnia o godz. 17:00 Królowie wyruszyli spod Domu Kultury w Dubicy i podążali do stajenki w wisznickim parku. Osoby mieszkające przy trasie orszaku zachęcano do powitania przejeżdżających Mędrców ze swej posesji i zakolędowania z nimi.

Jak co roku, podczas przejazdu i przejścia orszaku zbierano datki pieniężne na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Datki te można również przekazywać na konto 49 8055 0006 0000 0114 2000 0101.

materiał: Radio Biper Wisznice
tekst: Leszek Niedaleki / Stowarzyszenie Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama