Reklama

Województwo: Funkcjonariusze KAS z Dorohuska wykryli papierosy za 2,8 mln złotych

- Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Dorohuska udaremnili przemyt blisko 200 tysięcy paczek papierosów. - To jeden z większych przemytów wykrytych w 2020 roku na granicy Unii Europejskiej w województwie lubelskim. - Szacunkowa wartość rynkowa papierosów to 2,8 mln zł. - Papierosy ukryte były w naczepie samochodu ciężarowego.

Wjeżdżający z Ukrainy samochód ciężarowy został przeskanowany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Dorohuska na urządzeniu rentgenowskim. To jedno z najnowocześniejszych na polskiej granicy urządzeń RTG do prześwietlania pojazdów.

Ciężarówka jechała z ładunkiem napojów gazowanych. Uzyskany ze skanowania obraz wskazywał, że w naczepie – pomiędzy legalnie wwożonym towarem – ukryty jest przemyt.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 196,8 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Ich rynkowa wartość to blisko 2,8 mln złotych. Papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS.

Dochodzenie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza KAS z Lublina, pod nadzorem prokuratury.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama