Reklama

Podpisanie nowej umowy o zatrudnienie osadzonych

W dniu 30 grudnia 2020 roku została podpisana umowa pomiędzy Zakładem Karnym w Białej Podlaskiej a firmą PNB Paweł Niczyporuk Budownictwo o zatrudnieniu docelowo 10 skazanych.

Współpraca Zakładu Karnego z lokalnymi przedsiębiorcami przynosi szereg korzyści dla obu stron. Zainteresowanie zatrudnieniem osób pozbawionych wolności cieszy się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej firm, instytucji dostrzega potencjał i korzyści płynące z zatrudniania osadzonych. Możliwość korzystania przez potencjalnych pracodawców z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych i gwarancja zwrotu 35 % ryczałtu z tytułu zwiększenia kosztów zatrudnienia jest istotnym argumentem towarzyszącym wyborowi takiej formy współpracy.

Zakład Karny w Białej Podlaskiej ze swoją filią w Zabłociu (gm. Kodeń) zyskał pewnego rodzaju renomę i pozycję na rynku lokalnym. Często już sami pracodawcy kierują się do bialskiego więzienia z ofertami zatrudnienia skazanych. Środowisko lokalne widzi i docenia pracę skazanych, nie tylko w aspekcie komercyjnym, ale także samorządowym.

materiał: Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: chor. Paweł Makaruk Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama