Reklama

Nowy wóz strażacki już w remizie OSP Rossosz

Jednostka OSP w Rossoszu wzbogaciła się w nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został kupiony w ramach akcji "Bitwa o wozy" ogłoszonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Warunkiem wygrania pojazdu, była największa frekwencja w II turze tegorocznych wyborów prezydenckich w gminach do 20 tys. mieszkańców. Spośród trzech gmin dawnego województwa bialskopodlaskiego, które otrzymały wóz strażacki, Gmina Rossosz uzyskała najwyższy wynik wynoszący aż 81,24%.

– Nowy pojazd, znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Udało się to dzięki mieszkańcom biorącym czynny udział w wyborach oraz dzięki strażakom z prezesem i wiceprezesem na czele, którzy mobilizowali lokalną ludność. Wspólnie z OSP pozyskaliśmy zapewnione wcześniej promesą środki finansowe z dwóch dotacji, oraz przeprowadziliśmy przetarg na zakup auta, czego szczęśliwym finałem jest widoczny obecnie nowoczesny samochód ratowniczo gaśniczy Iveco z zabudową firmy MotoTruck. Oby służył jak najlepiej zarówno strażakom, jak i naszym mieszkańcom przez długie lata – mówi Mateusz Majewski, radny powiatu bialskiego. 

Źródło / zdjęcia: OSP w Rossoszu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama