Reklama

Kryminałki: Wpadł, bo styl jazdy mocno wskazywał, że jest nietrzeźwy

Do zakładu karnego trafił 40-latek poszukiwany przez terespolskich funkcjonariuszy. Mężczyzna miał do odbycia karę więzienia za niespłacone grzywny. Wpadł gdy jechał rowerem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a na koncie sądowy zakaz kierowania jednośladami.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie w miejscowości Piszczac. Policjanci terespolskiego komisariatu patrolując ulicę Kodeńską zauważyli kierującego rowerem mężczyznę. Styl jego jazdy mocno wskazywał, że jest nietrzeźwy.

Szybko jednak okazało się, że to nie jedyne przewinienia na koncie 40-letniego mieszkańca gminy Piszczac. Policjanci ustalili bowiem, że mężczyzna podróżował jednośladem pomimo aktywnego zakazu kierowania tymi pojazdami. Dodatkowo poszukiwany był do odbycia kary wolności, w związku z nieopłaconą grzywną.

Potwierdzili również swoje przypuszczenia dotyczące stanu trzeźwości „amatora jazdy na podwójnym gazie”. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 40-latek trafił już do zakładu karnego. Za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama