Reklama

Kryminałki: Policjanci z Terespola zabezpieczyli podróbki

Kryminalni z Terespola zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. 49-latek oferował je do sprzedaży na jednym z targowisk. Podróbki trafiły do policyjnego depozytu. Trwa szacowanie strat powstałych w wyniku nielegalnego procederu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Terespolscy kryminalni skontrolowali w tym tygodniu targowisko gminne w miejscowości Piszczac. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że sprzedawana jest tam odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Na jednym ze stoisk ujawnili i zabezpieczyli „nielegalny towar”. Spodnie posiadały oznaczenia firmowe, jednak ich wygląd zewnętrzy wskazywał na to, że nie są to produkty oryginalne.

Stoisko obsługiwał 49-letni mieszkaniec Łukowa. Mężczyzna oświadczył, że sam niedawno zakupił tą odzież i dzisiaj postanowił sprzedać ją na targowisku. Zabezpieczone podróbki trafiły do depozytu. Trwa szacowanie strat jakie poniosła firma, której znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 49-latka gotówkę.  Zgodnie w Ustawą- prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama