Reklama

Poseł Pawłowska przeprowadziła konferencję ale do GITD już posłanki nie wpuszczono (film)

Konferencja prasowa poseł Moniki Pawłowskiej dotycząca ostatnich wydarzeń związanych z podejrzeniem nepotyzmu w zamiejscowym wydział GITD w Białej Podlaskiej ze strony byłego Prezydenta Miasta Biała Podlaska a obecnie posła Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Stefaniuka szerzej opisanej na portalu interia.pl, odbyła się dziś bez problemu. Problemy pojawiły się później. Urzędnicy z bialskiego oddziału GITD nie wpuścili posłanki do urzędu. Pawłowska zapowiedziała interwencję u marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Materiał o którym mówiła poseł Pawłowska znajduje się w <<==>> linku:

Konferencja prasowa miała miejsce dziś, 7 grudnia 2020 r. pod Urzędem Miasta w Białej Podlaskiej po czym Pani Poseł odbyła (spróbowała odbyć) kontrolę poselską we wspomnianym urzędzie GITD przy ulicy Brzeskiej.

Transmisję z konferencji znajdziecie na profilu FB Radio Biper w linku <<==>> LINK

Jak poinformował nas asystent posłanki Jędrzej Halerz: – Pani Poseł nie chciano wpuścić na interwencję poselską do urzędu. Pracownik ochrony pokazał numer i przekazał informację, iż dostał polecenie aby „jak Pani przyjdzie to dzwonić, bo nikt nie przyjmie”. Gdy Pani Poseł, korzystając z ustawy o wykonywaniu posła i senatora, przeszła do GITD w Białej Podlaskiej, nie chciano jej udzielić żadnej informacji, nie zastała osób kompetentnych do udzielenia informacji i takie też nie zostały jej udzielone. Wszystkie osoby mogące udzielić tych informacji nie były obecne w pracy. Pracownicy poinformowani zostali by jak najszybciej wyprowadzić Panią Poseł z urzędu.

Na miejscu Poseł Monika Pawłowska nie otrzymała żądanych dokumentów. Posłanka już dziś zapowiada, że w dodatkowym piśmie zwróci się o akta osobowe siostry posła Dariusza Stefaniuka, które tak jak Pawłowska wspomniała na konferencji, podobno zostały wyniesione z urzędu gdy została zapowiedziana kontrola. – Zwrócimy się także z informacją o wynagrodzenia, dodatki, przejazdy służbowe i ich celowość, nagrody, wymagania co do stanowiska i realizację zadań powierzonych przez zwierzchników dot. pracy Pani Agaty Chomiuk. – informuje posłanka.

Na miejscu Poseł Monika Pawłowska nie mogła wykonywać mandatu poselskiego. Planujemy zwrócić się do marszałek Elżbiety Witek z pismem z prośbą o interwencję, dlaczego instytucja utrudniała przeprowadzenie dzisiaj poselskiej kontroli i prośbę o interwencję w tej sprawie. – informuje Jędrzej Halerz.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Jędrzej Halerz Biuro Poselskie Monika Pawłowska / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Jędrzej Halerz Biuro Poselskie Monika Pawłowska
film: Leszek Niedaleki Radio Biper
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama