Reklama

Apel BPIG do Premiera i Rządu RP

- Szanowny Panie Premierze, Jako reprezentanci lokalnego biznesu, małych i średnich firm działających w regionie Białej Podlaskiej, a zrzeszonych w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej, apelujemy do Pana Premiera i Rządu Rzeczpospolitej Polskiej o niestosowanie weta wobec budżetu Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027 oraz Funduszu Odbudowy UE na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. - piszą w specjalnym apelu bialscy przedsiębiorcy zrzeszeni w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej.

Brak dostępu do tych środków finansowych to cios w polskie firmy i polskie samorządy, które do tej pory tak efektywnie absorbowały unijne fundusze, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju naszego kraju. Negatywne skutki weta odczuje już wkrótce całe społeczeństwo, a długofalowe konsekwencje dla przyszłych pokoleń są wprost niewyobrażalne. Brak wsparcia finansowego ze strony Unii Europejskiej i konflikt ze wszystkimi jej członkami spowoduje zepchnięcie Polski na wiele lat na peryferie Unii Europejskiej.

Apelujemy do rządzących: ten jeden raz, dla wspólnego dobra, wznieście się ponad partyjne interesy. Interes Polski i Polaków jest najważniejszy!
W imieniu Rady Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej Leszek K. Horeglad

materiał: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
tekst i zdjęcia: Anna Wardak-Zozula Kierownik biura Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama