Reklama

Biała Podlaska: Druga edycja projektu „Fachowcy z Brzeskiej!” rozpoczęta

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury  w Białej Podlaskiej we wrześniu b.r. rozpoczął realizację projektu p.n. „Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2”.

To kolejny już projekt realizowany przez placówkę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet 12. Edukacja, kwalifikacje i kompetencje Działania 12.4 Kształcenie Zawodowe.

Projekt skierowany jest do 186 uczniów i uczennic Technikum nr 2 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 oraz 42 nauczycieli obydwu szkół. Jego celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie poprzez zwiększenie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz lepsze jego dostosowanie do wymogów rynku pracy w dwóch szkołach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej, we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym placówki.

Już w listopadzie b.r. ruszyła rekrutacja do Projektu pierwszej 84 – osobowej grupy uczniów.

Wsparcie otrzymane w projekcie umożliwi rozwój kompetencji związanych z zawodem i oczekiwanych przez pracodawców oraz rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Młodzież będzie miała również możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji zawodowych (np. SEP, uprawnienia spawacza, prawo jazdy kat. B i B+E, montaż i demontaż rusztowań). Przewidziane są również kursy, szkolenia i studia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Planowany termin zakończenia projektu to 30 września 2023 r.

Całkowita wartość projektu to kwota: 5 204 917,26 zł., z czego 4 424 179,67 zł. to środki europejskie.

 

Tekst: Iwona Kuzawińska
zdjęcie: ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama