Reklama

Weekendowe działania bialskiej grupy Speed

W trakcie minionego weekendu policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy stracą teraz prawa jazdy na 3 miesiące. Zastali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Niechlubną rekordzistką okazała się 38-latka, która kierowała peugeotem z prędkością 129 km/h. Apelujemy o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi gazu.

Za nami kolejny listopadowy weekend. Był to czas intensywnej pracy policjantów bialskiej grupy Speed. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Niechlubną rekordzistką okazała się 38-letnia mieszkanka Siedlec. Kobieta pędziła z prędkością 129 km/h przekraczając tę dozwoloną o 79 kilometrów. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec.

Wszyscy zatrzymani podczas weekendu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i odrobinę wyobraźni. Statystyki nie kłamią. Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama