Reklama

Kryminałki: Stracili uprawnienia za nadmierną prędkość

Wczoraj policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali 55-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 138 km/h. W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia ośmiu kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnymi. Apelujemy o rozwagę za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” podczas codziennych służb prowadzą działania skierowane na ujawnianie niebezpiecznych zachowań na drodze. Podczas wczorajszego patrolu mundurowi ujawnili pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Wśród zatrzymanych znalazł się 55-letni kierowca BMW. Około godziny 14.00 w miejscowości Tłuściec mieszkaniec Siedlec pędził z prędkością 138 km/h.

Niecałą godzinę później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volvo. W tym wypadku urządzenie wykazało 132 km/h.Za kierownicą auta siedziała 47-letnia mieszkanka Warszawy.

W ciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze zatrzymali łącznie 8 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarany wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama