Reklama

Koncert Miecznikowskiego w Radzyniu (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 6 listopada 2020
, godz. 00:00
Wyjątkowy koncert na patriotyczną nutę szykuje się w Radzyniu Podlaskim. W najbliższy piątek 6 listopada w sali kina Oranżeria Maciej Miecznikowski wystąpi z programem „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”. Wstęp wolny, ale trzeba mieć wejściówki, które są do odebrania w Radzyńskim Ośrodku Kultury. W koncercie weźmie udział jedynie 50 osób.

Zainteresowani koncertem mogą obejrzeć transmisję na żywo w Telewizji Radzyń, która będzie dostępna tylko w dniu koncertu –  link

Koncert będzie możliwością wysłuchania najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych oraz starych hymnów kościelnych. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżywaniu niepodległości współcześnie – mówi dyrektor ROK Robert Mazurek.

W koncercie Miecznikowskiego nie zabraknie znanych hymnów:
„Z dawna Polski tyś królową”, „Boże coś Polskę” czy „Rota”, których śpiew podtrzymywał w naszym nardzie wiarę w odzyskanie upragnionej niepodległości, ale także piosenek: „O mój rozmarynie”, „My pierwsza brygada” „Przybyli ułani pod okienko” i „Czerwone maki”. Wszystkie w pięknych aranżacjach.

Bohater koncertu Maciej Miecznikowski znany jest jako muzyk, wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze. Gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru.Po 12 latach występów z formacją muzyczną Leszcze, w 2012 rozpoczął występy pod własnym nazwiskiem. Łączy w nich znane hity światowe i przeboje z własnego repertuaru, z wpadającymi w ucho piosenkami ze swojej autorskiej płyty „Będzie z nami dobrze”. W 2015 r. wydał wraz z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak album „Tribute to Nat King Cole”. W roku 2017 nagrał płytę „Moje ulubione kolędy”, a w roku 2018 „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”, z porywającymi aranżacjami najpiękniejszych polskich piosenek historycznych. Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych. Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką występuje w Teatrze Kamienica i w Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”, a od lipca 2017 r. gra główną rolę w słynnym spektaklu „Dzień świra”, musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. Można go też usłyszeć w muzycznych projektach-duetach: „To jednak miłość” z Olgą Szomańską oraz „Hommage a’ Blues Brothers” – ze Zbigniewem Zamachowskim.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama