Reklama

Wieści z Unii: Koronawirus: przeznaczą 100 milionów euro dla firm

- Będziemy kontynuować nasze wysiłki, poprzez InnovFin i Horyzont 2020, aby zapewnić, że firmy przetrwają i wyjdą z kryzysu silne – powiedziała komisarz Mariya Gabriel prezentując zestaw środków wsparcia dla rynku kapitałowego podwyższonego ryzyka oraz innowacyjnych firm dotkniętych pandemią koronawirusa.

KE i Europejski Fundusz Inwestycyjny przygotowały zestaw środków wsparcia dla rynku kapitałowego podwyższonego ryzyka oraz innowacyjnych firm dotkniętych pandemią koronawirusa. Środki będą przekazane za pośrednictwem instrumentu kapitałowego InnovFin w ramach programu „Horyzont 2020” i przełożą się na zapewnienie dodatkowej płynności w celu wzmocnienia bazy kapitałowej europejskich MŚP i małych spółek o średniej kapitalizacji. Ponadto zostanie uruchomiony nowy instrument kapitałowy odbudowy dla innowacyjnych technologii, o wartości 100 mln euro, w celu zapewnienia zarządzającym funduszami dodatkowych możliwości inwestycyjnych w celu dalszego wspierania ich spółek dotkniętych kryzysem.

Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, powiedziała: – Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią trzon europejskiej gospodarki, a jednocześnie należą do tych najbardziej narażonych na zakłócenia w obecnym kryzysie koronawirusa. Bardzo się cieszę, że dzisiaj wraz z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym zwiększamy nasze wsparcie dla rynku kapitałowego podwyższonego ryzyka, mając na celu zapewnienie dodatkowej płynności dla MŚP, które mają mniejsze rezerwy i ograniczone możliwości finansowe. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, poprzez InnovFin i Horyzont 2020, aby zapewnić, że te firmy przetrwają i wyjdą z kryzysu silne, wspierając jednocześnie trwałe zatrudnienie i warunki niezbędne dla innowacji i przyszłego wzrostu.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama