Reklama

Zalesie: Ślubowanie klasy I – Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej (galeria)

Ślubowania nadszedł czas – Ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej.

W czwartkowy poranek, 8 października 2020 r. w przepięknej leśnej scenerii w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w eleganckie togi z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki i recytując wiersze udowodnili, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Po zakończonej części artystycznej przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości było pasowanie na ucznia.

Pani Dyrektor Jolana Sulej symbolicznym ołówkiem, dokonała aktu pasowania. W obecności grona pedagogicznego, rodziców, starszych kolegów pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz liczne prezenty z rąk Pani Dyrektor, wychowawczyni, rodziców, koleżanek i kolegów z klasy drugiej. Wspaniałą niespodziankę w postaci pysznego tortu i słodkości, przygotowali uczniom rodzice. Szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom wiele radosnych chwil. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wyjątkowych sukcesów edukacyjnych i samych radosnych chwil w szkole.

materiał: Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej
tekst i zdjęcia: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Wioleta Prokopiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama