Reklama

Muzeum Południowego Podlasia oficjalnie otwarte! (galeria)

W miniony piątek, 23 października, po długim remoncie i modernizacji Muzeum Południowego Podlasia wznowiło swoją działalność w głównym budynku. Przez cały najbliższy weekend udostępnione są ciekawe wystawy, które będą mogli zobaczyć wszyscy chętni. Wśród ekspozycji zaprezentowanych w odnowionych wnętrzach bialskiego muzeum znalazła się m.in. wystawa jednego z największych zbiorów ikon w Polsce (1600 obiektów), wystawa prac Bazylego Albiczuka, wystawa etnograficzna, wystawa malarska w tematyce koni oraz wystawa bezcennych eksponatów pamiętających czasy i postacie bialskich Radziwiłłów.

Wystawy są dostępne w niedzielę – od 10.00 do 18.00 (obowiązują obostrzenia epidemiczne – maseczki i zachowanie dystansu).

Remont muzeum kosztował miasto aż 7 mln zł. Dzięki niemu powierzchnia wystawiennicza powiększyła się trzykrotnie i wynosi obecnie 750 mkw. W ramach remontu m.in. bastion mieszczący do tej pory magazyn zamieniony został na toalety i pomieszczenia gospodarcze, a na dotychczas niezagospodarowanym strychu znalazła się wystawa etnograficzna. Zainstalowano również nową wentylację, która zapewnia wymianę powietrza oraz pożądaną temperaturę. Do muzeum będziemy teraz wchodzić przez zabytkową bramą wjazdową, łączącą szyję z budynkiem głównym. W ramach remontu obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Główne prace zakończone były w ubiegłym roku, od tego czasu trwało m.in. przygotowywanie sal wystawienniczych oraz samych wystaw.

Do zwiedzenia odnowionej placówki i wystaw zapraszają prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz pracownicy Muzeum Południowego Podlasia.

 

materiał: Radio Biper Białej Podlaskiej
tekst: Urząd Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama