Reklama

Wystawa online o Janie Pawle II (zaproszenie)

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zachęca do obejrzenia wystawy online pt. "Karol Wojtyła. Narodziny. Historia Jana Pawła II". 

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

– Wystawa miała być upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin i być dostępna w maju w naszym Urzędzie Gminy, jednak wirus pokrzyżował plany. Mieliśmy nadzieję zaprezentować ją w październiku, na rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, jednak w dalszym ciągu nie ma takiej możliwości. Tą wystawę powinien jednak zobaczyć każdy, każdy Polak, każdy dorosły, każde dziecko, dlatego też postanowiliśmy pokazać ją mieszkańcom gminy ale nie tylko w formie on-line. – zachęca Gabriela Bielińska, dyrektor GCKiS w Piszczacu. 

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża.

Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.
Autorem wystawy jest Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

>>> LINK DO WYSTAWY O JANIE PAWLE II <<<

 
 źródło: GCKiS w Piszczacu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama