Reklama

Kryminałki: Odpowie za szereg kradzieży i włamania na rachunek bankowy

Zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem usłyszał 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Sprawca wchodził do mieszkań wykorzystując niezabezpieczone przez właścicieli drzwi. Podczas jednego ze zdarzeń łupem „amatora cudzego mienia” padła karta płatnicza, którą dokonał kilku płatności. 40-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również 52-letni znajomy mężczyzny. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pod koniec września bieżącego roku do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że nieznany sprawca wykorzystał zagubioną przez nią kartę dokonując kilku transakcji w placówkach handlowych. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca w rzeczywistości dokonał kradzieży karty wykorzystując niezabezpieczone drzwi domu pokrzywdzonej. Ustalili też personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Zatrzymany został do wyjaśnienia

Z ustaleń policjantów wynikało, że „amator cudzego mienia” podejrzany jest o kolejne kradzieże. Sprawca wykorzystał otwarte drzwi mieszkań, z wnętrza zabierając wartościowe przedmioty. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 4,5 tysiąca złotych. Do wszystkich zdarzeń doszło pod koniec września bieżącego roku.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. 40-latek znany jest bialskim funkcjonariuszom. W ostatnim czasie usłyszał również zarzut oszustwa na szkodę jednej z bialskich firm.

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał także 52-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o to, że wspólnie z 40-latkiem dokonał płatności skradzioną kartą.

O dalszym losie obydwu zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama