Reklama

Punkty wymazowe w kierunku koronawirusa

Informujemy, że na terenie województwa lubelskiego aktualnie działają 32 punkty, w tym 7 w Lublinie, gdzie osoby, które otrzymały zlecenie wykonania testu w kierunku COVID-19, mogą wykonać bezpłatny test w kierunku koronawirusa.

Punkty pozostają w gotowości we wszystkie dni tygodnia, nie mniej niż dwie godziny dziennie. Są punkty w których wymazy pobierane są przez 4, 8 a nawet 12 godzin (SP ZOZ w Łukowie). Godziny te są aktualizowane na bieżąco, chodzi o dostosowanie ich do aktualnych potrzeb pacjentów.

Tylko w tym tygodniu 13 szpitali wydłużyło godziny pracy punktów, wymazy pobierane są również w godzinach popołudniowych. W najbliższym czasie wzrośnie liczba punktów w Lublinie, aktualnie Lubelski OW NFZ prowadzi rozmowy w tym zakresie.

Na mapie województwa lubelskiego punkty pobrań rozmieszczone są równomiernie, znajdują się w każdym powiecie i są zorganizowane przez szpitale.

W Puławach, Białej Podlaskiej, Chełmie, Bełżycach, Bychawie, Lubartowie, Dęblinie, Hrubieszowie, Zamościu i w dwóch punktach w Lublinie funkcjonują mobilne punkty, gdzie pobierane są pacjentom wymazy bez konieczności wysiadania z samochodu.

Zachęcamy do sprawdzania na stronie internetowej Oddziału, gdzie takie punkty są zorganizowane, żeby pacjenci chodzili na wykonanie testu w konkretne miejsca. Liczba tych punktów w ostatnim czasie wzrosła trzykrotnie. Dodatkowe informacje, w tym wykaz punktów wymazowych, tel. dla pacjentów znajdują się na stronie internetowej Oddziału: LINKU

Pobranie wymazu i test finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

materiał: Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
tekst i zdjęcia: Małgorzata Bartoszek Rzecznik Prasowy Pełnomocnik ds. kontaktów zewnętrzny
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama