Reklama

Powstaje rondo na Terebelskiej! Są objazdy i ułatwienia! (galeria)

Pan Czarek (nazwisko do wiadomości Redakcji) przesłał do Radia Biper pytanie za pośrednictwem formularza na stronie dotyczące problemów z dostaniem się do Białej Podlaskiej autem od strony Rakowisk. Zapytał nas a właściwie poprosił o: "A może pomóżcie rozwiązać problem dojazdu do miasta Biała Podlaska mieszkańcom Rakowisk, Terebeli, Jagodnicy, Witulina, Leśnej Podlaskiej i.t.d.". Już kilka dni później na skrzyżowaniu Sitnickiej i Obwodnicy pojawiły się osoby sterujące ruchem w godzinach największego ruchu samochodowego. Niebawem specjalny film przypominający o nowych trasach dojazdu!

Najtrudniejsze były pierwsze dni po zamknięciu skrzyżowania ulicy Terebelskiej z Obwodnicą. Prace przy przebudowie skrzyżowania wykonuje tu Tre-Drom. Powstaje trzecie największe rondo w mieście. Niestety prace związane są i będą jeszcze przez najbliższe tygodnie związane z utrudnieniami.

Bo dzisiejszy dzień (2 października) to była porażka. Może światła na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej z obwodnicą, a może chociaż kierujący ruchem w godzinach szczytu drogowiec?” – pytał i sugerował w swoim zgłoszeniu Pan Czarek. Zgodnie z jego podpowiedzią Tre-Drom wziął na siebie czas pracy jak i koszt związany z utrzymaniem dwóch pracowników firmy wydelegowanych do sterowania ruchem na ww. skrzyżowaniu. Ale i to nie wszystko.

O tablicach informacyjnych wskazujących objazdy pisać chyba nie trzeba. O tymczasowym rondzie na Janowskiej i Sobieskiego które również powstało na koszt Tre-Dromu przypominać też nie trzeba. To rondo właśnie uratowało płynność ruchu drogowego północnych dzielnic, wielorodzinnych osiedli Białej Podlaskiej i miejsc w których usytuowane są zarówno ponadregionalne instytucje jak szpital bialski ale i centra handlowe. Ale i to nie wszystko. Tre-Drom położył dywanik asfaltowy na ulicy Amelin w Rakowiskach. Tędy poprowadzona została trasa jednego z objazdów. A ulica Amelin była w opłakanym stanie.

Cóż poradzić kierowcom? My też nimi jesteśmy. Życzmy sobie cierpliwości i bezpiecznego i w miarę szybkiego podróżowania przez miasto. Tre-Drom wykonuje kolejne planowe prace przy budowie ronda. Są trudne i o szerokim zakresie. Będą powodowały utrudnienia bo to przecież główne arterie północnych dzielnic miasta – Obwodnica i Terebelska. W materiale przedstawiamy też jedne z ostatnich, najnowszych zdjęć z ronda z lotu ptaka.

Odpowiedź wykonawcy ronda przy Terebelskiej, firmy Tre-Drom, na korki na skrzyżowaniu Sitnickiej z Obwodnicą


Tablice z mapami objazdów, ta znajduje się przed rondem Płażyńskiego u zbiegu Terebelskiej, Okopowej i Królowej Jadwigi

Aby rozładować zwiększone strumienie ruchu na objazdach Tre-Drom wybudował też tymczasowe rondo na skrzyżowaniu Janowskiej i Jana III Sobieskiego

Dywanik asfaltowy w ulicy Amelin w Rakowiskach, tędy poprowadzono jeden z objazdów zamkniętego skrzyżowania Terebelskiej z Obwodnicą

Jedne z najnowszych zdjęć przebudowy skrzyżowania Terebelskiej i Obwodnicy z lotu ptaka

 

Janowska i Sobieskiego już z rondem (galeria) <<==>> LINK 
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulicy Terebelskiej z drogą krajową nr 2 <<==>> LINK 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama