Reklama

Janów Podlaski: Przedwojenny most w przebudowie (galeria)

Może trudno to sobie uświadomić, ale trasę z Białej Podlaskiej do Janowa Podlaskiego, jadąc lasami przed Klonownicą, pokonywali kierowcy jadąc po moście z.... 1938 roku! To jeden z pierwszych mostów betonowych jakie powstały na terenie Powiatu Bialskiego w Polsce międzywojennej. 8 października 2020 roku rozpoczęła się rozbiórka tego starego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1031L. To trasa prowadząca od skrzyżowania z Drogą Wojewódzką woj. 811 pomiędzy Hrudem a Ossówka do Janowa Podlaskiego.

Droga i most o którym mowa przebudowywana jest przez PRD Horeglad Biała Podlaska w ramach dużego zadania powiatowego modernizacji całej opisywanej trasy. Pierwszy etap, od Klonownicy do Janowa Podlaskiego, z ulicą Bialską w samym Janowie został już zakończony i oddany do użytku.

Opisywany dziś most z 1938 roku zostanie przebudowany na przepust podwójny 2×100 cm. Przebudowa obiektu jest istotna ze względu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W swojej długiej historii most zanotował niestety też sporo wypadków najechania na poręcze z uwagi na małą skrajnie poziomą. W sumie niewielka sprawa, ale istotna.

Przypominamy też, że właśnie w ramach zadania związanego z przebudową opisanego mostu kierowcy nie przejadą trasą Biała – Janów przynajmniej do 15 października 2020 roku.
Uwaga! Czasowe zamknięcie dla ruchu kołowego drogi powiatowej Nr 1031L <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Krzysztof Jaroszuk ZDP Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama