Reklama

Tunel: Witoroska z objazdem (galeria)

8 KDL - to oznaczenie drogi lokalnej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod nazwą Zielona w Białej Podlaskiej. Z Witoroskiej nad linią kolejową ma stanowić w przyszłości połączenie z ulicą Stodolną. Jej początek stanowi wybudowany właśnie tymczasowy objazd przejazdu kolejowego Witoroska - Lubelska. Objazd jest. To dobra wiadomość. Ale są też te mniej zadowalające.

Kiepskie wiadomości należy rozpocząć od tego, że wybudowany objazd posłuży dla ruchu samochodów osobowych, dostawczaków i busów do wagi 3 i pół tony. Cięższe pojazdy, samochody ciężarowe już w Wisznicach kierowane będą na Radzyń Podlaski i Międzyrzec Podlaski. W sumie to nie jest taka zła wiadomość, przez jakiś czas miasto odczuje ulgę z powodu przekierowania ciężkiego transportu na drogi krajowe.

Kiepska wiadomość kolejna jest i taka, że coraz mniej realnym staje się skomunikowanie wybudowanego tunelu pod linią kolejową z miejskich systemem transportowym jeszcze w tym roku. Przedłużają się rozmowy pomiędzy Urzędem Miasta a wykonawcą inwestycji PRD Horeglad w sprawie nowej organizacji ruchu. Tymczasem już październik i do już poważnych obaw o zamknięcie na określony czas przejazdu i puszczenie ruchu Podleśną i Łomaską dochodzi niepewność co do utrzymania terminu zaplanowanego ewentualnie zamknięcia Witoroskiej. Problemem może być bowiem kapryśna jesienno – zimowa pogoda.

To, że zeszła zima była nadzwyczaj łagodna i pozwalała prowadzić prace drogowe nie znaczy, że i tegoroczna będzie podobnie łaskawa dla drogowców i budowlańców. Październik pokazuje właśnie jak kapryśna i nieprzewidywalna potrafi być aura. A zamknąć, rozpocząć prace, stworzyć dodatkowe utrudnienia i utrzymywać je przez kilka miesięcy dłużej niż należałoby nikt nie ma ochoty, ani Miasto Biała Podlaska jako inwestor ani PRD Horeglad jako wykonawca.

Nasza prognoza? Uzbroić należy się w cierpliwość. Wiadukt uruchomiony zostać może dopiero wiosną przyszłego roku.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama