Reklama

Międzyrzec Podlaski: Nowy łącznik pomiędzy Wyszyńskiego i Brzeską (galeria)

W Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski trwa opracowanie projektu budowlanego: budowy ulicy bocznej od ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Kwota umowy z wykonawcą projektu to 26 tys 445 zł. Pod nazwą projektu kryje się zupełnie nowa trasa ulicy jaka powstać ma na styku osiedla wielorodzinnych bloków Międzyrzeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej a osiedlem domów jednorodzinnych przy Kasztanowej.

Międzyrzec Podlaski rośnie! Od kilku lat nastąpił boom na deweloperkę. W miejscach gdzie jeszcze kilka lat temu spotykać można było wolne przestrzenie pojawiają się nowe obiekty. Mowa o osiedlu przy ulicy Brzeskiej. Z racji tego, że deweloper wchodzi z budową bloków w coraz bardziej dziewicze tereny Miasto nadążyć musi z budową infrastruktury. Tak jest w tym przypadku.

Nowe bloki budowane przez MSM aby mogły funkcjonować muszą zostać do nich doprowadzone trakty drogowe i piesze. Nowa planowana ulica pomiędzy Brzeską a Wyszyńskiego znacznie ułatwi komunikację dla osiedla wielorodzinnego ale i osiedle jednorodzinne uzyska nowe możliwości komunikacji.

Ulica o której mowa będzie dodatkowym połączeniem północ-południe pomiędzy istniejącymi już: Kasztanową, osiedlową z rondem i Lecha Kaczyńskiego. Dodatkowo nowa ulica otworzy dotychczas „ślepą” ulicę Dębową. W przyszłości nowa trasa ma szansę zostać przedłużona w kierunku północnym do ulicy Leśnej. Trzymamy kciuki aby prace związane z budową ulicy ruszyć mogły już w 2021 roku.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Arkadiusz Kurowski Wydział Strategii i Rozwoju Urząd Miasta / Leszek Niedaleki
mapa: geoportal.gov.pl / radiobiper.info
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama