Reklama

Terebelska, Aleja Solidarności i Janowska – tak powstają kolejne ronda w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Już jeździmy rondem na skrzyżowaniu Janowskiej i Jana II Sobieskiego! Nie jeden kierowca - dało się zauważyć - jeździ na pamięć i w ogóle nie zwraca uwagi na nowe oznaczenia. A pojawiły się żółte pasy wyznaczające nową organizację ruchu. Na dwa miesiące zamknięte zostaje skrzyżowanie Terebelskiej i Obwodnicy. Tu budowa ronda wchodzi w decydującą fazę. Na Białce rondo na al. Solidarności jest prawie gotowe. Prace na opisywanych rondach wykonują: Budomex, Tre-Drom i PRD Horeglad.

 

Terebelska
Pojawia się coraz więcej elementów nowego ronda. Prace prowadzone są w większości po północnej stronie, za Obwodnicą w kierunku na Rakowiska. Ale i południowa strona nie próżnuje. Gotowa jest wyspa rozdzielająca jaka pojawiła się na Terebelskiej. Gotowy jest nowy ciąg pieszy po stronie Biedronki. Dziś kładziono asfalt na lewoskręcie od strony wiaduktu na Janowskiej w kierunku na Rakowiska.
Przypominamy, że od 2.10.2020 r. do 30.11.2020 r. na skrzyżowaniu Terebelskiej i Obwodnicy będzie obowiązywała czasowa, zmieniona organizacja ruchu:
– zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną
– zamknięte będą wloty ul. Terebelskiej w drogę krajową nr 2.

Szczegóły w materiale: Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulicy Terebelskiej z drogą krajową nr 2 <<==>> LINK 

Janowska
Dotychczasowe tradycyjne skrzyżowanie zamieniło się w tymczasowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym typu rondo. Uruchomienie nowej organizacji ruchu odbywało się przez jakiś czas pod czujnym okiem Strażników Miejskich. Wielu kierowców nie zwraca uwagi na to, że pojawiły się żółte pasy wyznaczające nowe przebiegi tras ruchu. Rondo nadal jest w trakcie budowy. Strona wschodnia, zjazd na salon Skody i stację paliw zostanie mocno przebudowany. Pojawi się więcej miejsca, szczególnie potrzebnego dla samochodów ciężarowych, tir i przegubowych. Prace zakończą się jeszcze w tym tygodniu. Na środku pojawią się rośliny w donicach (podobnie jak na rondzie na Łomaskiej) pachołki, separatory ruchu i bariery. Rondo usprawni ruch w nadchodzącym trudnym czasie dla nas wszystkich. Na dwa miesiące zamknięte zostaje skrzyżowanie Terebelskiej i Obwodnicy. Tędy prowadził będzie objazd do trasy krajowej i do Rakowisk.

Aleja Solidarności
Tu prace są najdalej posunięte. W sumie niewiele brakuje już do końca. Kończone są prace brukarskie i budowy krawężników. Położono drugą i kładziona jest trzecia warstwa asfaltu. Pozostanie położenie warstwy ścieralnej. Ruch wahadłowy odbywa się już po południowej, gotowej stronie ronda. Gotowe są nowe trasy ścieżki rowerowej i trasa piesza. Przejście dla pieszych przez ulicę Białka przeniesione zostało kilkadziesiąt metrów w stronę wschodnią.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film:  Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama