Reklama

Rozpoczyna się zbiórka „Wyprawka uczniom Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej w Brześciu”

Wszyscy wiemy z doniesień medialnych jak skomplikowana i trudna sytuacja panuje obecnie na Białorusi. W tych ciężkich czasach dla naszych sąsiadów nie możemy zapomnieć o mieszkających tam Polakach. Dlatego właśnie Poseł Dariusz Stefaniuk oraz Senator RP Grzegorz Bierecki postanowili odpowiedzieć na apel dyrekcji Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu i pomóc w organizacji zbiórki dziewięciu tysięcy złotych na pomoce naukowe dla młodzieży uczącej się w tej szkole. Zrzutka przeznaczona będzie głównie na polskie książki wspomagające naukę języka ojczystego, mapy RP oraz inne najpilniejsze przybory szkolne.

Z apelem wystąpiła Anna Paniszewa, założycielka Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu „Szanowni Państwo! W imieniu uczniów, nauczycieli i dyrekcji Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu składam podziękowanie Posłowi na Sejm RP Dariuszowi Stefaniukowi za zorganizowanie zbiórki na podręczniki, a darczyńcom za hojne serca, za solidarność, za wsparcie polskiej młodzieży w Brześciu na Białorusi.

Nasza szkoła działa od września 2015 r. W roku szkolnym 2020/2021 do szkoły uczęszcza 270 uczniów w różnym wieku. Głównym celem istnienia szkoły jest chrześcijańskie wychowanie młodzieży oraz krzewienie polskości w Brześciu, opieka nad miejscami polskiej pamięci narodowej.”

Link do udziału w zbiórce: LINK

tekst: Kamil Paszkowski Dyrektor Biura Poselskiego Dariusza Stefaniuka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama