Reklama

Reklama

Koroszczyn: KAS zatrzymała papierosy ukryte w ciężarówce

- Przemyt 24 tys. paczek papierosów udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). - Papierosy ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi do Polski. - W tym roku na przejściach granicznych w woj. lubelskim funkcjonariusze KAS zatrzymali już blisko 1,5 mln paczek papierosów.

Posłuchaj ważnego spotu:

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie kontrolowali samochód ciężarowy przewożący z Białorusi do Polski deski. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, że poza deskami w naczepie ukryte są również kartonowe pudła wypełnione papierosami.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali w sumie 24 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 330 tys. złotych.

Gdyby zatrzymane na granicy wyroby trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce straty budżetu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wyniosłyby ćwierć miliona złotych.

W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

W ostatnich miesiącach, po zamknięciu przejść granicznych dla ruchu osobowego, obserwujemy nasilenie prób przemytów na przejściach towarowych, w tym z wykorzystaniem ciężarówek.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama