Reklama

Kolejne sukcesy sportowe uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach

W dniach 11-13 września odbyły się w Radomiu Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, podczas których kolejny udany występ zanotowała Justyna Bajkowska. Zdecydowanie wygrała finał B biegu na 400 m, co w ogólnej klasyfikacji dało jej dziewiąte miejsce, a w roczniku 2002 czwarte miejsce w Polsce. Jest to największy sukces sportowy Justyny, tym bardziej cenny, że wygrała z kilkoma zawodniczkami legitymującymi się dużo lepszymi rekordami życiowymi i dłuższym stażem treningowym.

W tym samym czasie Klaudia Osipiuk uczestniczyła w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Lublinie. Impreza skupiła najlepszych zawodników z województw podlaskiego i lubelskiego rocznika 2006 – 2005. Klaudia spisała się znakomicie – bezapelacyjnie wygrała bieg na 600 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Tym samym wypełniła minimum klasyfikacyjne na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się 26-27 września w Słupsku. Należy jeszcze dodać, że Klaudia legitymuje się w tej chwili szóstym wynikiem w Polsce, rocznik 2005 w biegu na 400 m według tabel statystycznych PZLA.

Dziewczęta są uczennicami Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach. Uczęszczają do klas o profilu akademickim. Trenują od dwóch lat w klubie „ŻAK” Biała Podlaska pod kierunkiem Piotra Osipiuka.

źródło/ zdjęcia: Piotr Osipiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama