Reklama

Bialski Batalion PDS stawił się w Wisznicach!

W dniu dzisiejszym 30 sierpnia 2020r delegacja Bialskiego Batalionu PDS im.ks.gen.Stanisława Brzóski wraz z Dowódcą I Kompanii por.ds.Skubisz Mariuszem na zaproszenie Pana Wójta Gminy w Wisznicach Piotra Dragana oraz Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk.Flisa a także Prezesa Piłsudczyków RP w Lublinie uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej walkę Bitwy Warszawskiej pod Wisznicami 1920r.O godz.11oo odbyła się specjalna z tej okazji Msza Święta.

Po mszy zostało uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Miejsca Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920r”. następnie Pan dr.Szczepan Kalinowski wygłosił wykład pt.”Rola Podlasia w zwycięstwo Bitwy Warszawskiej”.II część artystyczna odbyła się w w altance  GOK Wisznice z udziałem teatru Muzycznego z Lublina oraz chóru z repertuarem pieśni patriotycznych.

– Za zaproszenie nas na tak ważne wydarzenie historyczne w imieniu własnym oraz całego Bialskiego Batalionu PDS serdecznie dziękuję Panu Wójtowi Gminy Wisznice i pozostałym organizatorom. – mówi płk. ds. mgr Stanisław Sułkowski, komendant Bialskiego Batalionu PDS.

materiał: Bialski Batalion PDS
tekst: Płk.ds.mgr Stanisław Sułkowski Komendant Bialskiego Batalionu PDS
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama