Reklama

Niedługo jubileuszowa Oranżeria (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 28 sierpnia 2020
, godz. 18:00
W dniach 28-30 sierpnia Radzyński Ośrodek Kultury organizuje jubileuszowe, bo 25.Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Trzydniowa impreza, transmitowana na żywo przez Telewizję Radzyń, przyniesie wiele sympatycznych niespodzianek. Tegoroczną Oranżerię rozpocznie wernisaż wystawy z okazji 25-lecia festiwalu.

W piątek 28 sierpnia, o godz. 18 w Galerii „Oranżeria” zaprezentowane zostaną: plakaty, wycinki prasowe, zdjęcia i pamiątki pokazujące bogatą historię imprezy. Wystawie towarzyszył będzie koncert pomysłodawcy festiwalu, radzyńskiego barda Jacka Musiatowicza. Zaśpiewa on największe swoje przeboje, w klubokawiarni Ursa. Wstęp na recital wolny. W sobotę, również o godz. 18 przed zaprezentuje się reaktywowany po latach wyciszenia trójmiejski zespół Wały Jagiellońskie. W 1989 r. po ostatnim amerykańskim tournee i odejściu lidera Grzegorza Bukały, zespół zakończył działalność. Po 20 latach niebytu, w studio Agnieszki Osieckiej Polskiego Radia, miał miejsce koncert piosenek Bukały z towarzyszeniem 17-osobowej orkiestry. Ukazał się on na nominowanej do Fryderyków płycie „Pocztówki z Macondo”. Dzięki niemu rozpoczął się powrót Grzegorza Bukały do życia estradowego. Lider odkurzywszy szyld Wały Jagiellońskie znowu koncertuje.W programie autorskiego recitalu zatytułowanego „Rozważania nad niedopitą szklanką” znajdują się największe przeboje Wałów Jagiellońskich, piosenki z „Pocztówek” oraz te najnowsze szykowane na kolejną płytę. O tym że nie straciły one nic ze swego uroku i przesłania przekonała się już publiczność na całym świecie. Niestety, na scenie zabraknie Rudiego Schubertha, wokalisty i satyryka, ongiś śpiewającego z Wałami. Dla osób pragnących uczestniczyć w koncercie bilety kosztują 25 zł. Ilość miejsc ze względu na pandemię koronawirusa ograniczona.
Na zakończenie Oranżerii 30 sierpnia o godz. 18 zaprezentuje się Tadeusz Woźniak w programie „Zegarmistrz światła purpurowy”. Gitarzysta i pieśniarz debiutował 54 lata temu jako Daniel Dan. Ma w dorobku muzykę do kilkuset przebojowych piosenek m.in. „Hej Hanno”, „Leżę’, „Ballada dla Potęgowej”, „Zegarmistrz światła”, „A bodaj to”, „Zanosi się na noc”. Przygotował również: oprawę muzyczną 100 inscenizacji teatralnych; wielu przedstawień Teatru Telewizji i programów poetyckich wspólnie z: Anną Chodakowską, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim i Jolantą Majchrzak.


Napisał i wykonał m.in. piosenkę tytułową i oprawę muzyczną do serialu „Plebania”. Skomponował także muzykę do „Pana Tadeusza” , filmu Ryszarda Ordyńskiego z 1928 wydaną przez Filmotekę Narodową w 2014 r. W 2005 został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Recital Tadeusza Woźniaka będzie transmitowany na żywo w Telewizji Radzyń, a dla osób pragnących uczestniczyć w nim osobiście bilety kosztują 25 zł. Jak zapewniają organizatorzy zapowiadają się trzy dni tętniące nastrojową nutą.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Radzyński Ośrodek Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama